2022-09-29T11:11:12+03:00

עור הפנים שלנו משתנה לאורך השנים אבל נקודת המפנה שלו היא בסביבות גיל 40. יש לכך מגוון סיבות אך העיקרית בהן הן הגרביטציה (כוח המשיכה) שמגיע לשיאו באיזור העשור החמישי של החיים, והוא מביא עימו שינויים במרקם עור הפנים, במוצקות שלו, בתחילת סימני ריפיון קווי המתאר של הפנים, בדגש על הצוואר והלסת ועוד.

סתוית סבג, מנהלת תחום הטיפוח של "קרליין" מוסיפה לשינויים הטבעיים שחלים על עור הפנים עם השנים את ה"ההשפעות החיצוניות והסביבתיות וביניהן עישון, חשיפה ללא מקדמי הגנה לקרני השמש, מצבי מתח ואחרים, שכולם תורמים להזדקנות מוקדמת ומואצת של עור הפנים".

השינויים הביולוגיים הטבעיים חלים על כולם, בלי יוצאת מן הכלל, כולל את מי שמגיל צעיר הקפידה על טיפוח וכעת היא אמנם תגלה שמצב העור שלה טוב יותר אך גם היא צריכה להקפיד כעת עוד יותר. מי שלא הקפידה על טיפוח הפנים עד גיל 40, תגלה שהיא ממש חייבת להתחיל וביתר שאת. ולכולן, הכנו את המדריך הבא, שמכין אתכן ואת עורכן לעשור הקריטי של עור הפנים – גיל 40.

ראשונה במעלה היא הבחירה במוצרי טיפוח ייעודיים שהוכיחו את עצמם – גם במבחנים קליניים במעבדות המחקר של החברה המייצרת את המוצרים וגם אצל קהל הלקוחות שלהם. סדרת אנטי גרביטי של "קרליין" פותחה בדיוק עבור הצרכים הספציפיים של עור הנשים בנות ה- 40 שמתחילות לראות את סימני הזמן על הפנים ומחפשות מוצרים שיתמקדו במיצוק העור, בשיפור גמישות העור, בעידון קמטי ההבעה ובעיצוב קו הלסת.

ואם כבר מדברים על תוצאות מוכחות אצל הלקוחות כדאי לציין שהסדרה זכתה בתואר "מוצר השנה" בזכות נשים רבות שדירגו את שביעות רצונן ממנה ברמה גבוהה במיוחד.

האיזור הראשון בעור הפנים בו יופיעו קמטוטים הוא איזור העיניים. זה קורה בגלל שעור איזור העיניים הוא הדק והרגיש ביותר בפנים, בגלל שהוא מכיל את הכמות הקטנה ביותר של החומרים שאחראים על גמישות העור (קולגן ואלסטין) ולכן הוא מועד לפורענות יותר מכל איזור אחר בפנים ויהיה תמיד האיזור הראשון שיופיעו בו קמטוטים.

עוד סיבות שגורמות לקמטוטים, כהויות ושקיות מתחת לעיניים: שינה מועטה ותזונה לא מאוזנת. אלה יכולות לגרום למראה עייף ונפול של איזור העיניים. בכדי לצמצם את הנזקים, כדאי ואפילו חובה להשתמש באופן קבוע בקרם עיניים ולהקפיד על מריחה שלו, מדי בוקר ומדי ערב.

עם הגיל מגיעות תופעות שונות וביניהן – הפיגמנטציה. הכתמים והפגמים שמופיעים על העור משקפים לצדה גם את סימני הזמן, השינויים ההורמונליים ואת התוצאה של חשיפה בלתי מבוקרת במשך שנים לקרני השמש המזיקות.

את הנעשה אין להשיב אבל בהחלט אפשר לעצור את ולעכב את היווצרותם של כתמים חדשים, באמצעות אימוץ מקדם הגנה שבו מקפידים להשתמש באופן יומיומי, בטח בעונת הקיץ אבל גם בעונת החורף.

בנוסף, מומלץ להוסיף לשגרת הטיפוח מוצרים שתפקידם להילחם ספציפית בפיגמנטציה.

אם בגיל 30 סרום הוא בבחינת תוספת נחמדה – בגיל 40, הסרום הוא כבר חובה. מהו סרום טיפוח? הסרום הוא תכשיר שמגביר את היעילות של כל קרם שתמרחי עליו, בין אם זה קרם יום ובין אם זה קרם לילה. בנוסף לכך, הסרום עצמו מיועד למטרות שונות כמו מיצוק, יובש או הבהרת כתמים, כך שהתועלת היא כפולה. אל תוותרי עליו!

עוד תופעה שמתרחשת בגיל 40: השפתיים מתחילות לאבד נפח ולמעשנות בחבורה (אבל לא רק להן) מופיעים קמטוטים בולטים מסביב לשפתיים.

את המצב ניתן לשפר על ידי מריחה קבועה של שפתוני לחות ייעודיים לשפתיים שתפקידם לתקן את המראה המקומט, להזין בלחות ולהמריץ את ייצור הקולגן.